Електронна картка

Електронна медична картка пацієнта запрацювала з 1 березня 2019 року в тестовому режимі, а з травня 2019 року стала обов’язковою для закладів, які підключилися до електронної системи охорони здоров’я, тобто для лікарів первинної допомоги(сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів).

У 2020 році програма медичних гарантій охопить, крім первинної допомоги, ще сім видів допомоги (вторинну, третинну, паліативну тощо), тому заклади,які надаватимуть ці види допомоги, теж підключаться до електронної системи охорони здоров’я і працюватимуть з електронними картками пацієнта.

Крім того, до електронної картки зможуть вносити записи не лише сімейний лікар, а й медичний працівник, який проводив дослідження або надавав інші види допомоги за направленням сімейного лікаря.

Дані до електронної медичної картки збираються через встановлені в закладах охорони здоров’я МІС та відправляються до центральної бази даних, що дає змогу:

  • зберігати доступ до даних у випадку, якщо заклад перейде з однієї МІС на іншу;
  • аналізувати знеособлені дані для обґрунтованого прийняття управлінських рішень;

Впровадження електронної картки супроводжувалося скасуванням багатьох форм облікової документації, заповнення яких було обов’язковим і здійснювалося навіть тоді, коли в закладі вже запрацювала МІС. Тому електронна система економить лікарям час, який вони витрачали на заповнення картки (і багатьох супровідних документів) вручну.

 

Детальніше...