Післядипломна освіта

Інтернатура та лікарська резидентура – це два види післядипломної освіти, які є тільки у сфері охорони здоров’я.

Стратегією розвитку медичної освіти в Україні передбачено формування нових моделей інтернатури та резидентури, тобто комплексне оновлення питань вступу, змісту і видів навчання, місць навчання тощо.
Ключові питання в оновленні інтернатури – це забезпечення справедливого розподілу в інтернатуру та здобуття інтерном якісної освіти.

Розподіл в інтернатуру заплановано здійснювати за допомогою програмного забезпечення на основі двох баз даних – національного рейтингу студентів відповідно до результатів їх оцінювання і національного реєстру інтернатури (за спеціальностями і закладами – базами проходження).

Для забезпечення якісного проходження інтернатури передбачається оновити зміст програм, зменшити кількість спеціальностей, удосконалити вимоги до баз інтернатури та до оцінювання знань інтернів.

Зміни в лікарській резидентурі стосуватимуться визначення вимог до проходження резидентури, переліку спеціальностей і тривалості навчання за ними (в тому числі за місцем працевлаштування резидента).

В обох видах післядипломної освіти заплановано удосконалити фінансування закладів інтернатури/резидентури: держава оплачуватиме навчання за місцем його проходження.

Нові моделі післядипломної медичної освіти спрямовані на забезпечення якості її змісту, фінансову ефективність, мінімізацію корупційних ризиків завдяки прозорим механізмам відбору та оцінювання.

Детальніше...
Детальніше у розділах:
Про головне