Роз’яснення щодо статусу «державної допомоги»

4 Грудня 2018

Чи мають статус «державної допомоги» місцеві бюджетні програми підтримки закладів охорони здоров’я?

В Україні діє Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», який спрямований на захист конкурентного середовища при наданні підтримки суб’єктам господарювання (ким є комунальні некомерційні підприємтсва заклади охорони здоров’я ) за рахунок державних або місцевих ресурсів.

Якщо бюджетна програма є «державною допомогою», про неї потрібно повідомляти Антимонопольний комітет України за встановленою процедурою, а її надання має бути визнане допустимим.

Діючою редакцією статті 89 Бюджетного кодексу України закріплено перелік видатків, які здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів для підтримки комунальних закладів охорони здоров’я.

То чи є така підтримка «державною допомогою»?

Рішенням від 15.11.2018 № 640-р щодо визнання підтримки комунальним некомерційним підприємствам (закладам охорони здоров’я) Тернопільської міської ради відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України, Антимонопольний комітет України зазначив, що така допомога не є державною допомогою згідно із Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Відповідно немає необхідності повідомляти Антимонопольний комітет України.

Звертаємо увагу на мотивувальну частину зазначеного рішення, у якій викладено обґрунтування та відповідні положення законодавства, на підставі яких прийнято рішення.

 

 

Детальніше...
Детальніше у розділах: