Посібник з розвитку закладів первинної медичної допомоги

6 Березня 2020

ЦЕНТРИ ПЕРЕДОВОГО ДОСВІДУ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. ПОСІБНИК.

Завантажити

 

Системні зміни потребують великих зусиль та значного проміжку часу. А головне – вони потребують бажання й готовності змінюватися.

Саме для того, щоб знайти заклади ПМД, які готові змінюватися та слугувати прикладом для інших, Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (Проект) наприкінці 2018 року оголосив конкурс на участь у грантовій програмі з розвитку центрів передового досвіду.

Центри передового досвіду – це моделі найкращих практик у впровадженні нових підходів до надання медичних послуг та управління закладом ПМД. Вони першими випробували на собі нові організаційні зміни і вже знають, що спрацьовує, а що – ні. Вони готові говорити про свої невдачі та допомагати іншим повторити їхній успіх.

Тож переможці грантового конкурсу – 15 центрів ПМД з різних регіонів України – за технічної підтримки Проекту впродовж 2019 року активно працювали, розвивалися та опановували нові знання з управління і надання послуг, щоб уже з 2020 року почати ділитися ними з колегами з інших закладів охорони здоров’я.

Сфери, в яких розвивалися центри передового досвіду:

  • стратегічне планування діяльності закладу;
  • розвиток пацієнт-орієнтованості й налагодження сервісу;
  • побудова системи управління якістю;
  • впровадження нових підходів до менеджменту;
  • забезпечення фінансової стійкості;
  • ефективна зовнішня комунікація та маркетинг;
  • розвиток навичок для ефективного обміну досвідом.

Цей посібник розроблено на основі зібраних матеріалів та практичного досвіду учасників грантової програми. Розділи викладено в тій же послідовності, в якій заклади ПМД розвивалися протягом року. Посібник містить ключову інформацію та поради, необхідні для того, щоб команди інших закладів ПМД повторили шлях розвитку 15 центрів передового досвіду й досягли власного успіху.

Посібник призначений для широкого кола осіб, залучених до діяльності закладів ПМД, незалежно від посади та досвіду. Якщо ви бажаєте впроваджувати якісні зміни у вашому закладі на користь пацієнтів, цей посібник саме для вас.

Ми намагалися зробити його максимально простим,  зрозумілим та корисним, тому ви знайдете в ньому приклади з досвіду учасників грантової програми, їхні відгуки та історії.

 

Детальніше...
Детальніше у розділах: