Рекомендації з питань укладання колективних договорів у закладах охорони здоров’я

2 Березня 2020

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА РОЗ’ЯСНЕННЯ З ПИТАНЬ УКЛАДЕННЯ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ КОМУНАЛЬНИХ НЕКОМЕРЦІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Завантажити

Нові умови фінансування системи охорони здоров’я передбачають зміни у врегулюванні виробничих і трудових відносин у медичних закладах охорони здоров’я, котрі, за новими правилами трансформувались у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Аби допомогти врегулювати трудові відносини в нових умовах, проект USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” разом з Міністерством охорони здоров’я та Профспілкою працівників охорони здоров’я України розробив посібник “Методичні рекомендації та роз’яснення з питань укладення колективних договорів комунальних некомерційних підприємств”.

В новій моделі фінансування заклад охорони здоров’я у формі комунального некомерційного підприємства одержує плату від Національної служби здоров’я України на підставі договору. Відповідно, правила оплати праці не прив’язані до тарифної сітки бюджетної установи, а встановлюються у колективному договорі на підприємстві.

Новий ресурс «Методичні рекомендації та роз’яснення з питань укладення колективних договорів комунальних некомерційних підприємств» буде корисним профспілкам, представникам трудового колективу, керівникам та власникам медзакладів, під час процедури укладення колективного договору на підприємстві. У цьому посібнику відповіді на найбільш поширені запитання та практичні поради щодо того як за допомогою правильно складеного колективного договору налагодити роботу закладу.

Зокрема, у даному посібнику можна буде знайти:

  • алгоритм укладання колективного договору,
  • моделі матеріальної та нематеріальної мотивації,
  • зразок колективного договору та документів, необхідних для розроблення і схвалення колективного договору;
  • та інші практичні поради.

Посібник затверджено рішенням консультативно-дорадчої групи з питань удосконалення законодавства у сфері надання первинної медичної допомоги №1 від 02 березня 2020 року.

Посібник «Методичні рекомендації та роз’яснення з питань укладення колективних договорів комунальних некомерційних підприємств» доступний для завантаження тут.

Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я за підтримки таких міжнародних партнерів як проект USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” продовжують створювати нові інструменти, механізми та розробляти методології аби підвищити якість надання медичних послуг та аби зробити систему охорони здоров’я більш ефективною.

 

Детальніше...
Детальніше у розділах: