Установча зустріч для 111 команд ПМД (6/03/2018)

10 Березня 2018

Більше 100 пропозицій від регіональних команд надійшло на конкурс з розвитку центрів первинної медичної допомоги (ЦПМД), який проводив Проект «Реформа ВІЛ послуг у дії». Беручи до уваги великий запит зі сторони ЦПМД, високий рівень мотивації та готовність аплікантів впроваджувати реформу первинної ланки на місцевому рівні, а також амбітні плани МОЗ України щодо впровадження реформи на первинному рівні медичної допомоги в 2018, керівництвом Проекту було прийнято рішення підтримати всі команди, що подалися на конкурс.

6 березня 2018 року, у Києві, відбулася установча зустріч з підтримки місцевих команд в рамках підготовки до переходу на нову систему фінансування та впровадження реформи охорони здоров’я на первинній ланці. Організаторами зустрічі виступили МОЗ у співпраці та за фінансової підтримки Проекту “Реформа ВіЛ послуг у дії”.

116 днів, саме стільки дається часу для ЦПМД, щоб провести необхідну підготовку згідно вимог МОЗ задля переходу на нову модель фінансування. За цей час ЦПМД повинні:

  • автономізуватися, тобто перетворитися у комунальні некомерційні підприємства;
  • комп’ютеризуватися, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів;
  • привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення;
  • з квітня почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги;
  • укласти договір з Національної службою здоров’я України;
  • впровадити ключові елементи сервісу.

В разі виконання всіх вимог вже з 2 липня НСЗУ почне фінансувати медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств  та платити за конкретні послуги, надані конкретній людині.

«Реформа розпочнеться у липні, коли перші заклади отримають фінансування за новою моделлю. Але вже сьогодні ми побачили 109 громад, які готові працювати з нами, щоби першими підписати договір з Національною службою здоров’я. Ми надамо їм всю необхідну методологічну підтримку, в тому числі інформаційну, для успішного старту медичної реформи», – говорить заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

ковтонюк

Спеціалісти Проекту «Реформа ВІЛ послуг у дії» будуть надавати представникам ПМД методологічну, консультативну та експертну підтримку на кожному етапі реорганізації, проводити онлайн консультації, викладати всю необхідну інформацію на спеціально створеному сайті healthreform.in.ua. Впродовж березня-червня буде проведено 28 вебінарів, на яких в тому числі будуть розглянуті питання з автономізації, фінансового планування, юридичного супроводу, створення спроможних мереж ПМД, організації приписної кампанії, забезпечення належного сервісу та багато іншого.

«Бути першими завжди складно. Особливо, коли мова йде про великі системні зміни від національного рівня до рівня центру медичної допомоги пацієнтам. У найближчі кілька місяців наша команда спільно з командою Міністерства охорони здоров’я проведе велику роботу для надання технічної допомоги громадам. Разом ми напрацюємо досвід, який наступні сотні громад зможуть використовувати вже самостійно на шляху входження в медичну реформу», – говорить керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані.

Ната

Ми дуже сподіваємося, що всі заявлені медичні заклади успішно впораються з поставленими завданнями, виконають все необхідні умови та стануть першим ластівками у впровадженні медичної реформи в Україні.

 

Детальніше...
Детальніше у розділах: