Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/healthre/healthreform.in.ua/new/wp-content/themes/usaid/single.php on line 30

Перші результати підтримки надавачів ПМД в укладанні контрактів з НСЗУ

18 Червня 2018

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible” admin_label=”foto_news”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none” last=”no” hover_type=”none” link=”” border_position=”all”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” class=”” id=””]

Кожен п’ятий Центр первинної медичної допомоги, який брав участь у Проекті методологічної підтримки, перейшов на нову модель фінансування.

5 червня 149 закладів первинної медичної допомоги з 21 областей України уклали договори з  НСЗУ, що стало стартом впровадження нової моделі фінансування медичних закладів.

Як відомо, для того щоб укласти договір з НСЗУ, надавач ПМД повинен відповідати вимогам, які регламентовані Постановою  Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 391 «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення», а саме:

  • Мати статус комунального некомерційного підприємства,
  • підключитися до електронної системи охорони здоров’я,
  • підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги,
  • бути устаткованими відповідно до табеля оснащення.

Для підготовки закладів первинної ланки до укладання договорів з НСЗУ та переходу на нову модель фінансування в березні 2018 Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» ініціював «Проект методологічної підтримки лідерів змін первинної медичної допомоги у впровадженні реформи фінансування системи охорони здоров’я, в рамках якого надав комплексну методологічну підтримку 124 ЦПМСД. В результаті, з них 29 центрів підписали договір в першій хвилі, а це кожен п’ятий заклад із 149, що підписали договір з НСЗУ, та вже з 1 липня перейдуть на нову систему фінансування.

Карта закладів, що підписали договори з НСЗУ у «першій хвилі» підписання договорів:

Очікується, що решта ЦПМСД будуть готові підписати договори з НСЗУ у період «другої хвилі» та фінансуватися за новими правилами вже з 1 жовтня 2018.

З 1 липня 2018 дані заклади первинної допомоги почнуть працювати за новим принципом – гроші нарешті «підуть» за пацієнтом, а саме лікарі первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти і педіатри) надаватимуть чіткій перелік медичних послуг пацієнтам, а держава оплачуватиме ці послуги відповідно до встановленого тарифу та коригувальних коефіцієнтів, затвердженні постановою Кабінету Міністрів від 25 квітня 2018 року. Базовий тариф за одну людину, що підписала декларацію з лікарем, становить 370 грн, також діють вікові коефіцієнти. Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісячно будуть вираховуватися кількість осіб, які вже подали декларації про вибір лікаря.

Тобто,  149 медичних закладів первинної допомоги, які підписали договори з Національною службою здоров’я, переходять на механізм прямих оплат від НСЗУ за кожного з 8 мільйонів пацієнтів, яких вони обслуговують. Фінансування таких закладів з 1 липня, відповідно до укладених договорів, відбуватиметься за рахунок програми капітації.  В той же час, не використані кошти медичної субвенції цими закладами будуть спрямовані на фінансування вторинної та третинної медичної допомоги. Для закладів первинної медичної допомоги, що не встигли укласти договори з Національною службою здоров’я до 1 червня, існує ще одна можливість переходу на нову модель фінансування у 2018 році. Друга хвиля підписання договорів буде оголошена вже наприкінці липня, а договори з НСЗУ мають бути укладені не пізніше 15 серпня. В цьому випадку, заклади зможуть фінансуватися за новою моделлю вже з 1 жовтня 2018.

Заклади ПМД, які не встигнуть укласти договори у визначені терміни, в 2018 році будуть продовжувати фінансуватись за механізмом медичної субвенції.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible” admin_label=”social”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none” last=”no” hover_type=”none” link=”” border_position=”all”][fusion_sharing tagline=”Поділитися” tagline_color=”” backgroundcolor=”” title=”” link=”” description=”” icons_boxed=”” icons_boxed_radius=”” color_type=”” icon_colors=”” box_colors=”” tooltip_placement=”” pinterest_image=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Детальніше...