Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/healthre/healthreform.in.ua/new/wp-content/themes/usaid/single.php on line 30

Фінансове планування надавача ПМД (питання-відповідь). Вебінар

22 Квітня 2018

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible” admin_label=”foto_news”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none” last=”no” hover_type=”none” link=”” border_position=”all”][fusion_text]

Питання-відповіді по роботі з Електронним інструментом з фінансового планування доходів та видатків надавача ПМД на 2018 рік. Інструмент можна завантажити за посиланням http://healthreform.in.ua/finace_phc/

[/fusion_text][fusion_title margin_top=”” margin_bottom=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” size=”2″ content_align=”center” style_type=”default” sep_color=””]

Відео з вебінару

[/fusion_title][fusion_youtube id=”https://youtu.be/PMO3YAUT5m4″ alignment=”center” width=”” height=”” autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” /][fusion_separator style_type=”none” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”10″ bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” /][fusion_text]

Узагальнені питання/коментарі та короткі відповіді вебінару 17 квітня 2018 року, які стосуються електронного інструменту з фінансового планування доходів і видатків надавача ПМД у 2018 році.

Що мається на увазі під «доходи»? Це надходження бюджетних асигнувань, чи благодійні надходження?

Перейдіть до вкладки «1_Доходи»

В електронному інструменті вкладка «1_Доходи» містить 3 розділи (відповідно 3 групи доходів):

  1. Надходження надавача ПМД від медичного обслуговування населення зеленого списку (окремо для гірського та негірського населення).
  2. Надходження надавача ПМД від медичного обслуговування населення червоного списку.

3. Інші надходження / доходи надавача ПДМ: в цьому розділі наведений орієнтовний перелік інших доходів / надходжень (за виключенням попередніх двох розділів):  до цього розділу в тому числі відноситься благодійна допомога

Дайте посилання, де можна знайти розподіл населення по віку (офіційний), а саме 0-5, 6-17, 18-39, 40-64, 65+. В Держстаті такої розбивки немає

  1. Дані щодо розподілу населення за віком по Україні в цілому можна знайти на веб-сайті Державної служби статистики України (http://ukrstat.gov.ua/) розділ «Публікації» / Рубрика «Населення та міграція» / Статистичний збірник «Розподіл постійного населення України за статтю та віком». У цьому збірнику – таблиця 6.1 Україна. Розподіл постійного населення за статтю та віком по регіонах» (за оцінкою) (сторінки 26-28).

2. В електронному інструменті (вкладка «1_Доходи» / стовпчик F, рядки 35-39 (негірське населення) та рядки 48-52 (гірське населення)) наведено вікову структуру населення України в цілому – її можна використовувати, у разі відсутності у надавача ПМД інформації щодо вікового складу населення, яке постійно проживає на території обслуговування надавача ПМД.

Чи можливо вносити самостійно по віково-статевим показникам, так як від цього залежать доходи? У кожної категорії лікарів своя статево-вікова структура. Як порахувати декларації, які підписані, відповідно до розмежування за віком?

Перейдіть до вкладки «1_Доходи»

Електронним інструментом передбачено використання вхідних даних щодо загальної кількості підписаних декларації станом на певну дату, починаючи з 01.07.2018 (вхідні дані позначено жовтим на вкладці «1_Доходи» / стовпчики I-K, M-O, рядок 33 (негірське населення) та рядок 46 (гірське населення)), яка автоматично розбивається за віковими групами відповідно до наведеної попередньо вікової структури.

Однак, якщо надавач ПМД має інформацію щодо кількості підписаних декларацій станом на певну дату з розбивкою за віковими групами – можна самостійно вносити такі вхідні дані замість формул (стовпчики I-K, M-O, рядки 35-39 (негірське населення) та рядки 48-52 (гірське населення).

До тарифу за медичне обслуговування одного пацієнта з зеленого списку застосовують коригувальні вікові коефіцієнти та (за наявності статуту гірських населених пунктів) – гірський коефіцієнт. Додаткові коригування залежно від віку пацієнта не передбачені проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік» (проект можна знайти на веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України у рубриці Документи/Громадське обговорення).

Як запланувати в електронному інструменті оплату праці на ІІ півріччя? Чи вносити дані за І півріччя?

Якщо не буде скасовано ЄТС, то, судячи по електронному інструменту, заробітна плата лікарів залишиться на рівні чинного законодавства?

В електронному інструменті в додаткових розрахунках КЕКВ 2111 розписано лише по одній посаді персоналу, чи буде рахувати більшу кількість штатних посад?

Перейдіть до вкладки «2_Видатки (базові)»

Електронним інструментом передбачено формування видатків по КЕКВ 2111 «заробітна плата» поквартально у 2018 році, в тому числі за І-ІІ квартали (І півріччя 2018 року), ІІІ-IV квартали (ІІ півріччя 2018 року).

У таблиці «Додаткові розрахунки по КЕКВ 2111 для 2018 року» (стовпчики F-… та рядки 44-66») – потрібно заповнити вхідні дані позначені жовтим:

  1. кількість штатних посад у відповідному кварталі (одиниць);
  2. загальна сума посадових окладів з доплатою за кваліфікаційну категорію у 2018 році (гривень);
  3. сума всіх існуючих надбавок, доплат, премій, стимулюючих виплат та інших видів підвищень посадового окладу у 2018 році (гривень).

Зверніть увагу: дані у п. 2-3 мають бути наведені відповідно до кількості штатних посад п.1 (наприклад, якщо медсестри 3, то в п.2-3 – напишіть суми для 3-х медсестер разом у відповідному кварталі).

Перейдіть до вкладки «4_Видатки (оптимізовані)»

У разі проведення оптимізаційних розрахунків – на вкладці передбачена можливість проводити коригування для ІІІ-IV кварталів 2018 року при незмінних даних за І-ІІ квартали 2018 року (дані з вкладки «2_Видатки (базові)»).

В електронному інструменті мало стовпчиків для посад лікарів та медсестр. Додаючи – збиваються формули (пропозиція додати: 5 лікарів, 5 медсестер, 25 посад іншого господарського персоналу)

В оновленому електронному інструменті на вкладках «2_Видатки (базові)» та «4_Видатки (оптимізовані)»  додано більше стовпчиків у таблиці «Додаткові розрахунки по КЕКВ 2111 для 2018 року».

Кошторис, який на даний час затверджений по КЕКВ куди вносити, адже всі видатки по одному КЕКВ 2282 (зараз кошториси всі по одному КЕКВ)?

Перейдіть до вкладки «2_Видатки (базові)» / вкладки «4_Видатки (оптимізовані)»

Електронним інструментом передбачено формування видатків відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 12.03.2012 №333 «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» (посилання тут – http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0456-12).

Тому, вхідні дані (позначено жовтим) до електронного інструменту потрібно вносити за всіма КЕКВ, видатки за якими будуть у надавача ПМД у 2018 році.

Як порахувати на ІІ півріччя КЕКВ 2730 в електронному інструменті?

Перейдіть до вкладки «2_Видатки (базові)» / вкладки «4_Видатки (оптимізовані)»

Електронним інструментом передбачено формування видатків по КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» шляхом використання вхідних даних щодо річного обсягу видатків за даних КЕКВ 2730. Квартальні дані розраховуються автоматично.

Чи потрібно вносити енергоносії в електронний інструмент?

Перейдіть до вкладки «2_Видатки (базові)» / вкладки «4_Видатки (оптимізовані)»

Електронним інструментом передбачено формування видатків відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 12.03.2012 №333 «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» (посилання тут – http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0456-12).

Відповідно до зазначеного вище наказу – по КЕКВ 2270 слід зазначити порахувати видатки за 2271, 2272, 2273, 2274, 2275, 2276. Додаткові розрахунки (з урахуванням тарифів та очікуваних обсягів споживання наведені у відповідних таблицях «Додаткові розрахунки по КЕКВ…»).

Як бути зі ставкою ЄСВ 8.41%?

В оновленому електронному інструменті на вкладках «2_Видатки (базові)» та «4_Видатки (оптимізовані)» додано відповідні коригування до КЕКВ 2111 (до таблиці розрахунків додано рядок «ставка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для відповідної посади, %», де зазначено початково 22 %, але комірку виділено жовтим – тому за необхідності можна вносити зміни. Відповідні зміни внесено також до розрахунків по КЕКВ 2120.

У вкладці «4_Видатки (оптимізовані)» (таблиця 4) одні формули – куди вносити дані.

Перейдіть до вкладки «4_Видатки (оптимізовані)»

На вкладку «4_Видатки (оптимізовані)» автоматично переносяться дані з вкладки «2_Видатки базові».

У разі проведення оптимізаційних розрахунків – на вкладці передбачена можливість проводити коригування для ІІІ-IV кварталів 2018 року (позначено жовтим) при незмінних даних за І-ІІ квартали 2018 року (дані з вкладки «2_Видатки (базові)»).

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible” admin_label=”social”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none” last=”no” hover_type=”none” link=”” border_position=”all”][fusion_sharing tagline=”Поділитися” tagline_color=”” backgroundcolor=”” title=”” link=”” description=”” icons_boxed=”” icons_boxed_radius=”” color_type=”” icon_colors=”” box_colors=”” tooltip_placement=”” pinterest_image=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Детальніше...